Imatran Kokoomus

Imatran Kokoomuksen jäseninä on kaiken ikäisiä ja kokoisia, eri tavoin toimeen tulevia tavallisia imatralaisia - ja nyt myös rautjärveläisiä. Meitä yhdistävät samansuuntaiset käsitykset kotikuntiemme ja seutukunnan yhteisistä asioista.Haluamme pitää kotiseutumme ja sen asukkaat taloudellisesti jaloillaan, sen lisäksi meille on tärkeätä koulutus, sekä lapsista, vanhuksista ja nuorista huolehtiminen. 

Imatran Kokoomuksen hallitus vastaa yhdistyksen toiminnan pyörittämisestä. Hallitus kokoontuu noin kuukauden välein järjestämään tulevia tapahtumia, yhteistoimintaa ja puhumaan politiikkaa. Hallitus valitaan syksyisin järjestettävän vuosikokouksen yhteydessä. 

Liity jäseneksi seudun aktiivisimpaan kokoomusyhdistykseen! Tervetuloa Imatran kokoomuslaisten joukkoon! Ota yhteyttä hallituksen jäseniin ja kysy lisätietoja.

 

Hallitus 2019:     

 

Juha Jormakka pj

040 539 1937

juha.jormakka@outlook.com

Ari Pöntinen sihteeri

050 - 379 0614

ari.j.pontinen@gmail.com

Tommi Matikainen vpj

0400 - 810 031

tommi.matikainen@imatra.fi

Toni Koppanen 

040 - 415 3223    

toni.koppanen@pp.inet.fi

Eija Hallikainen

040 - 729 6276

eija.i.hallikainen@gmail.com

Kristine Myller

0400-760 934

kristine@myller.com

Lilla Saaristo

050-514 6400

lilla.saaristo@hyvinvoinninvuoksi.fi

Mikko Airas

045-635 3811

mikko.airas@tuplakasi.fi

Esa Kourujärvi

044-558 5520

esa@kourujarvi.fi